Meta
AI Glasses
Meta Quest
Apper og spill
Utforsk Meta
Støtte
Meta
AI Glasses
Meta Quest
Apper og spill
Utforsk Meta
Støtte
Andrew ‘Boz’ Bosworth

Andrew ‘Boz’ Bosworth

Chief Technology Officer

Følg på:

Facebook-ikonThreads-ikonInstagram-ikon

Andrew Bosworth, eller «Boz» som de fleste kaller han, er teknologidirektør i Meta og sjef for Reality Labs. Denne delen av bedriften jobber med bærbar teknologi og metaverset, som han grunnla i 2017. Han leder også den nyopprettede Agent Transformation Accelerator (ATA) som fokuserer på å forvandle hvordan Meta jobber gjennom KI-agenter og å fremskynde forbedringer av Metas kjernemodeller.


Boz begynte å jobbe i Facebook i 2006 som deres tiende ingeniør, og i løpet av sine 19 år i organisasjonen har han laget den opprinnelige feeden, Messenger, Grupper, infrastrukturer og mange av de tidlige systemene som bekjempet trakassering. I forskjellige perioder har han hatt det tekniske ansvaret for arrangementer, steder, bilder, videoer, tidslinjen, personvern med mer. Før Reality Labs drev han produktgruppen for Annonser og bedrifter-plattformen. Der ledet han ingeniører og jobbet med produkter, forskning, analyse og design, noe som økte den årlige omsetningen fra 4 milliarder dollar i året til 40 milliarder dollar i året på 5 år. Nå er Boz sjef for utviklingen av Metas neste dataplattform og maskinvare for forbrukere for Quest, Horizon, Meta-briller og mer. Han er også utnevnt som oberstløytnant i US Army Reserve i Detachment 201: Army Executive Innovation Corps, der han jobber som seniorrådgiver for hærens moderniseringsinnsats.

Last ned portrettbilde
Kopier lenke

Bruksrestriksjoner: Bilder kan kun brukes som illustrasjoner i artikler om Meta.

Fremhevede publikasjoner

Man presenting on stage in front of a large screen displaying virtual reality headsets
Accelerating the Future: AI, Mixed Reality and the Metaverse
Les artikkelen
Meta
AI Capabilities on Ray-Ban Meta Glasses
Les artikkelen

Meta
Facebook Meta.com sosiale medierThreads Meta.com sosiale medierInstagram Meta.com sosiale medierX Meta.com sosiale medierYouTube Meta.com mediekanal
Meta Store
Ray-Ban Meta-brillerOakley Meta-brillerMeta Ray-Ban DisplaySammenlign brillerTilbehør til AI GlassesMeta QuestMeta Quest-tilbehørApper og spillMeta Quest-gavekortRenovert Meta Quest 3Renovert Meta Quest 3SRenoverte Ray-Ban Meta-brillerMer fra Ray-BanMeta Quest: Spill nå. Betal senere.Meta Warranty PlusMeta Quest-vervingerUtdanningsrabattBlogg

Støtte og juridisk informasjon for butikk
Metas hjelpesenterBestillingsstatusReturerFinn en produktdemoFinn en butikkJuridiskSalgsbetingelserMeta Quests sikkerhetssenter

Fellesskap
SkapereUtviklereBedrifterIdeelle organisasjonerLast ned SDK-erLaget for Metas partnerprogramVR for en god sak

Handlingene våre
Data og personvernAnsvarlig forretningsskikkTilgjengelighetValg

Om oss
Om MetaBedriftsinformasjonKarriereMediegalleriMerkeressurserFor investorerNyhetsredaksjon

Betingelser og retningslinjer for nettstedet
FellesskapsstandarderRetningslinjer for personvernBetingelserRetningslinjer for informasjonskapsler

Støtte for apper
Facebooks hjelpesenterMessengers hjelpesenterInstagrams hjelpesenterWhatsApps hjelpesenterWorkplaces hjelpesenterMeta VerifiedMeta-konto (én innlogging)

Meta Store
Ray-Ban Meta-briller
Oakley Meta-briller
Meta Ray-Ban Display
Sammenlign briller
Tilbehør til AI Glasses
Meta Quest
Meta Quest-tilbehør
Apper og spill
Meta Quest-gavekort
Renovert Meta Quest 3
Renovert Meta Quest 3S
Renoverte Ray-Ban Meta-briller
Mer fra Ray-Ban
Meta Quest: Spill nå. Betal senere.
Meta Warranty Plus
Meta Quest-vervinger
Utdanningsrabatt
Blogg
Støtte og juridisk informasjon for butikk
Metas hjelpesenter
Bestillingsstatus
Returer
Finn en produktdemo
Finn en butikk
Juridisk
Salgsbetingelser
Meta Quests sikkerhetssenter
Fellesskap
Skapere
Utviklere
Bedrifter
Ideelle organisasjoner
Last ned SDK-er
Laget for Metas partnerprogram
VR for en god sak
Handlingene våre
Data og personvern
Ansvarlig forretningsskikk
Tilgjengelighet
Valg
Om oss
Om Meta
Bedriftsinformasjon
Karriere
Mediegalleri
Merkeressurser
For investorer
Nyhetsredaksjon
Betingelser og retningslinjer for nettstedet
Fellesskapsstandarder
Retningslinjer for personvern
Betingelser
Retningslinjer for informasjonskapsler
Støtte for apper
Facebooks hjelpesenter
Messengers hjelpesenter
Instagrams hjelpesenter
WhatsApps hjelpesenter
Workplaces hjelpesenter
Meta Verified
Meta-konto (én innlogging)
Meta Store
Ray-Ban Meta-briller
Oakley Meta-briller
Meta Ray-Ban Display
Sammenlign briller
Tilbehør til AI Glasses
Meta Quest
Meta Quest-tilbehør
Apper og spill
Meta Quest-gavekort
Renovert Meta Quest 3
Renovert Meta Quest 3S
Renoverte Ray-Ban Meta-briller
Mer fra Ray-Ban
Meta Quest: Spill nå. Betal senere.
Meta Warranty Plus
Meta Quest-vervinger
Utdanningsrabatt
Blogg
Støtte og juridisk informasjon for butikk
Metas hjelpesenter
Bestillingsstatus
Returer
Finn en produktdemo
Finn en butikk
Juridisk
Salgsbetingelser
Meta Quests sikkerhetssenter
Fellesskap
Skapere
Utviklere
Bedrifter
Ideelle organisasjoner
Last ned SDK-er
Laget for Metas partnerprogram
VR for en god sak
Handlingene våre
Data og personvern
Ansvarlig forretningsskikk
Tilgjengelighet
Valg
Om oss
Om Meta
Bedriftsinformasjon
Karriere
Mediegalleri
Merkeressurser
For investorer
Nyhetsredaksjon
Betingelser og retningslinjer for nettstedet
Fellesskapsstandarder
Retningslinjer for personvern
Betingelser
Retningslinjer for informasjonskapsler
Støtte for apper
Facebooks hjelpesenter
Messengers hjelpesenter
Instagrams hjelpesenter
WhatsApps hjelpesenter
Workplaces hjelpesenter
Meta Verified
Meta-konto (én innlogging)
Meta Store
Ray-Ban Meta-briller
Oakley Meta-briller
Meta Ray-Ban Display
Sammenlign briller
Tilbehør til AI Glasses
Meta Quest
Meta Quest-tilbehør
Apper og spill
Meta Quest-gavekort
Renovert Meta Quest 3
Renovert Meta Quest 3S
Renoverte Ray-Ban Meta-briller
Mer fra Ray-Ban
Meta Quest: Spill nå. Betal senere.
Meta Warranty Plus
Meta Quest-vervinger
Utdanningsrabatt
Blogg
Støtte og juridisk informasjon for butikk
Metas hjelpesenter
Bestillingsstatus
Returer
Finn en produktdemo
Finn en butikk
Juridisk
Salgsbetingelser
Meta Quests sikkerhetssenter
Fellesskap
Skapere
Utviklere
Bedrifter
Ideelle organisasjoner
Last ned SDK-er
Laget for Metas partnerprogram
VR for en god sak
Handlingene våre
Data og personvern
Ansvarlig forretningsskikk
Tilgjengelighet
Valg
Om oss
Om Meta
Bedriftsinformasjon
Karriere
Mediegalleri
Merkeressurser
For investorer
Nyhetsredaksjon
Betingelser og retningslinjer for nettstedet
Fellesskapsstandarder
Retningslinjer for personvern
Betingelser
Retningslinjer for informasjonskapsler
Støtte for apper
Facebooks hjelpesenter
Messengers hjelpesenter
Instagrams hjelpesenter
WhatsApps hjelpesenter
Workplaces hjelpesenter
Meta Verified
Meta-konto (én innlogging)
Norsk (bokmål)